Call of Juarez: Więzy Krwi

call-of-juarez-wiezy-krwi-okladkaCall of Juarez: Więzy Krwi (ang. Bound in Blood) jest grą komputerową z gatunku FPS, której fabuła rozgrywa się na Dzikim Zachodzie w latach 1864-1866. Jest to prequel do gry Call of Juarez. Gra została wydana na przełomie czerwca i lipca 2009 roku na komputery, PlayStation 3 i Xboxy 360. Producentem jest polski Techland, a gra bazuje na silniku Chrome Engine 4.

Gracz kieruje dwoma braćmi McCall – Ray’em i Thomas’em, którzy w wielowątkowej fabule biorą udział w wyprawie po legendarne złoto Juarez, od zdewastowanej wojną secesyjną Georgii, aż po Azteckie ruiny w Meksyku. Interesujących rozwiązaniem jest możliwość wyboru pomiędzy oboma braćmi – gracz może kierować każdym z nich, a mają oni różne umiejętności i dostępne bronie.

Do gry powracają pojedynki rewolwerowców, słynne jeden na jednego, znane z amerykańskich westernów, a także dynamiczna walka, w której gracz dysponuje sporą ilości broni, przez zwykłe rewolwery, przez strzelby, ciężkie karabiny, po bronie snajperskie i unikatowe rewolwery różnych kalibrów.

Cały świat Dzikiego Zachodu przedstawiony w grze jest odwzorowany bardzo realistyczną grafiką, która prezentuje się naprawdę świetnie. Piękne krajobrazy, a także świat pełen bandytów, szeryfów, rewolwerowców – to wszystko składa się grę Call of Juarez: Więzy Krwi.

Warto także nadmienić, że gra posiada tryb multiplayer, w którym można zmierzyć się z prawdziwymi przeciwnikami.

call-of-juarez-wiezy-krwi
call-of-juarez-bound-in-blood