Call of Juarez

Call of Juarez jest grą komputerową z gatunku FPS, która przenosi gracza w klimaty dziewiętnastowiecznego westernu. Jest pierwszą grą z serii o tym tytule, jednak jej fabuła rozgrywa się po wydarzeniach z Call of Juarez: Więzy Krwi (ang. Bound in Blood).Call of Juarez okładka Została wyprodukowana i wydana przez polskiego producenta, firmę Techland w 2006 roku na PC, a w 2007 roku na Xbox 360.

Fabuła jest silnie powiązana z legendą o wielkim azteckim skarbie, który jest rzekomo przeklęty i nie został nigdy odnaleziony.

Billy „Świeca” (ang. Candle), młody mężczyzna wychowany w miasteczku Hope, powraca z podróży, którą poświęcił na poszukiwanie słynnego złota Juarez do domu. Na miejscu okazuje się, że jego matka Marisa, jak i ojczym Thomas zostali zamordowani, a w pobliżu ich krwią zapisano „Call of Juarez”. Ray McCall, niegdyś wyjęty spod prawa, a obecnie pastor i brat Thomasa, zauważa stojącego nad zwłokami Billy’ego i posądza młodzieńca o zbrodnię. Billy ucieka, jednak Ray postanawia, że jego obowiązkiem, jako wysłannika Bożego jest wyśledzenie mordercy i wymierzenie mu sprawiedliwości za jego uczynek.

Podczas rozgrywki gracz kieruje na zmianę poczynaniami Billy’ego i Ray’a.

Gra została umiarkowanie pozytywnie przyjęta przez recenzentów, otrzymując średnią ocen w serwisie Metacritic od 71 do 76 na 100 punktów, w zależności od platformy.