Red Dead Redemption

Red Dead Redemption jest grą komputerową stworzoną przez studio Rockstar, kontynuacją poprzedniej gry z serii – Red Dead Revolver. Gra, wydana w maju 2013 roku, sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie, na platformach PlayStation 3 i Xbox 360.
red-dead-redemption-okladka
Gracz zostaje przeniesiony w realia Dzikiego Zachodu, kierując poczynaniami typowego rewolwerowca. Otwarty świat gry pozwala na dowolną eksplorację dzikich terenów, pustkowi i amerykańskich miasteczek. W trakcie rozgrywki na gracza czeka mnóstwo misji do zrealizowania, w tym mnóstwo klasycznych, wręcz stereotypowych westernowych zdarzeń, takich jak napady na banki, pociągi, dyliżanse, pojedynki rewolwerowców, pościgi konne, łapanie zwierzyny na lasso i wiele, wiele innych.

Widok na świat jest skierowany z trzeciej osoby, a główna mechanik gry – strzelanie – zostało wykonane na wysokim poziomie. RDR został uznany przez wiele branżowych serwisów za grę roku. Jest to niezaprzeczalnie, razem z Call of Juarez, najlepsza obecnie seria gier w klimatach Dzikiego Zachodu.

Gra posiada również multiplayer – możliwość gry do 16 osób przez Internet, w różnych trybach rozgrywki.

Tagi: